Typy pohonů závor

Přejezd se závorami PZZ SSSR

Závory PZZ SSSR byly dodávány s výstražníky SSSR. Posledním železničním přejezdem v ČR se závorami SSSR byly do 9.7. 2018 Louky nad Olší. Závory byly vyráběny spolu s výstražníky SSSR ve VDZ Olomouc. Závory SSSR se také do roku 2013 nacházely v Třebíči Borovině.

Přejezd se závorami PZZ AŽD 71

Tyto závory na pohled vypadají stejně jako závory SSSR, ale nejsou. Mají novou elekrickou brzdu, která přibržďuje závoru při dopadu na zarážku. Závory nejsou vyráběny firmou VDZ Olomouc, ale firmou AŽD Praha. Tento typ závory má pořadové číslo 71.

Přejezd se závorami ZPZ AŽD 97

Tento typ závor vypadá jako od německého výrobce Scheid A Bahnann, ale je od AŽD Praha. Nachází se na přejezdech okolo Lysé, Boskovic nad Labem. Většinou ho najdete s výstražníky AŽD 97 s klasickým zvonkem.

Přejezd se závorami PZZ AŽD 99

Tyto závory se podobají závorám SSSR a AŽD 71. Tyto závory mají úlně jinak udělané převody a proto nevydávají takové zvuky jako SSSR nebo AŽD 71. Najdete je pouze s výstražníky AŽD 97.

Přejezd se závorami PZA 100

Toto je úplně nový typ pohonu závory PZA 100 s novou ELEKROMAGNETICKOU BRZDOU a novými převody. Závora byla poprvé spuštěna do ostrého provozu v roce 2016/2017. Závora se dodává i do cizích zemí a je vyrobena firmou AŽD Praha. Test nových závor PZA 100 DO CIZÍ ZEMĚ najdete na přejezdu Olomouc-Pavlovičky a mají OCELOVÁ BŘEVNA. Tento přejezd se nachází u výrobního závodu AŽD Praha v Olomouci.

Naposledy upraveno: 24.dubna 2019